Najčešća pitanja o uslugama
Kako da uplatim mesečnu članarinu?
Mesečnu članarinu možete uplatiti:
- Na bankovni račun u Srbiji,
- Putem Pay pal-a,
- Transferom novca putem Western Uniona (ukoliko se nalazite van granica Srbije),
- Online plaćanje karticom (potrebno je registrovati se na platformu Patreon i tamo izvršiti uplatu)
Za dodatne informacije, popunite kontakt formu ili nam pošaljite mail i kontaktiraćemo Vas u najkraćem mogućem roku.
Kako da prisustvujem dogadjaju koji organizuje Tiki Yoga?
Prisustvo na dogadjaju se potvrdjuje uplatom celokupnog iznosa predvidjene donacije, odnosno rezervacijom – slanjem upita putem email-a ili putem kontakt forme, a prema uslovima koji su naznačeni za svaki dogadjaj posebno.
Ukoliko za događaj nije predviđena visina donacije, dovoljna je prijava putem kontakt forme, email-a ili info telefona.
Kako da zakažem seansu (konsultaciju)?
Da biste zakazali seansu pored ponudjenih opcija plaćanja na stranici za konkretnu seansu, možete popuniti kontakt formu ili nam poslati email sa pitanjima u vezi željene seanse.
Nakon što primimo Vaš zahtev kontaktiraćemo Vas i uputiti u dalje korake zakazivanja termina i načina uplate donacije.
Kako da se uključim na online čas po rasporedu?
Da biste se uključili na željeni online čas po rasporedu, potrebno je da nam pošaljete upit putem kontakt forme ili email-a, gde ćete navesti kojoj grupi želite da se priključite.
Nakon toga prosledićemo Vam podatke o članarini koju je potrebno uplatiti i zoom / patreon link za pristupanje grupi. Uživo času na zoom platform neophodno je pristupiti 15 minuta ranije zbog tehničkog usklađivanja i eventualnih problema sa konekcijom.
*Neophodno je da imate instaliranu zoom / patreon aplikaciju na telefonu ili računaru. Uputstvo za instalaciju možete pogledati na ovom linku.
Kako da postanem član Tiki Yoga studija?
Status redovnog člana Tiki Yoga studija stičete uplatom godišnje članarine i popunjavanjem upisnice sa neophodnim podacima za članstvo. Redovni članovi imaju popuste na proizvode i usluge naših saradnika i članica tima Vesela Venera, kao i posebne pogodnosti za događaje koje organizujemo. Prijavu možete poslati na mejl zeljka@tikiyoga.com gde ćete navesti da se prijavljujete za godišnje članstvo Tiki Yoga studija.
Kako da postanem član tima Vesela Venera?
Članica tima Vesela Venera možeš postati prijavom na mejl zeljka@tikiyoga.com gde ćeš napisati da želiš postati deo tima Vesela Venera i šta te je inspirisalo da radiš i deliš svoju strast sa ljudima. Nakon toga sledi intervju koji obezbeđuje da saznamo nešto više o tebi i tvojim motivima i idejama. Radujemo se novim Venerama koje sijaju za druge ljude!
Da li mogu da zakažem uživo čas u sali?
Da, možete. Naš studio se nalazi u Boru, svoje mesto možete rezervsiati pozivom na kontakt telefon 061 133 72 60.
Šta mi je sve potrebno od opreme za trening?
- Za joga čas potrebna Vam je za početak dobra volja. Ukoliko imate svoju prostirku ili joga mat možete ga poneti, ako nemate nije problem, dobićete jednu direktno u sali.
- Ponesite svoj peškir, koji možete staviti preko prostirke kako bi vam bilo udobnije i prijatnije da vežbate. Ako imate problem da radite jogu bosi, ponesite sa sobom dodatne čiste čarape za čas.
- Flašica vode će vam pomoći da ostanete hidrirani tokom treninga.
Koje je poželjno ponašanje joga vežbača u sali?
Poželjno ponašanje vežbača u sali:
- Dodjite desetak minuta ranije na čas, kako bi ste mogli da se presvučete, pronadjete svoje mesto za vežbanje i postavite svoju prostirku;
- Izbegavajte kašnjenje na čas;
- Ponesite svoju joga prostirku ukoliko je imate, ukoliko je nemate, možete uzeti jednu iz sale;
- Dva sata pre joga časa nije poželjno unositi hranu, kako ne bi došlo do mučnine i kako biste imali osećaj lakoće tokom vežbanja;
- Poželjno je istuširati se pre časa i obući čistu odeću za vežbanje;
- Utišajte telefon pre ulaska na čas;
- Čas joge je prilika za dublji odnos sa sobom i svojim telom, svedite komunikaciju u toku vežbanja na minimum. Ukoliko imate pitanje za instruktora, a tiče se konkretnog izvođenja poze ili tehnike disanja, budite slobodni da pitate. Ukoliko se pitanje može odložiti za kraj časa, sačekajte i naknadno uradite konsultaciju sa vašim instruktorom;
- Zadržavanje u svlačionicama svedite na minimum uz poštovanje svih vežbača;
- Preporuka je da period nakon časa (šetnju do kuće) provedete u miru i kontaktu sa sobom, osvešćujući i upijajući efekte joga časa;
- Ukoliko konzumirate cigarete, uzdržite se od njih pre i nakon časa, na taj način višestruko pojačavate efekte detoksikacije tela i svih drugih benefita koje vam joga čas pruža;
- Alkohol je apsolutno zabranjeno konzumirati pre časa, a nije poželjno ni nakon časa jer je cirkulacija pojačana i alkohol će destruktivnije delovati na Vas nego u slučaju da niste vežbali, a odlučili ste se za konzumiranje alkohola;
- Ukoliko imate zdravstveni problem, a prvi put ste na joga času, neophodno je pre časa obaviti razgovor sa instruktorom o svom zdravstvenom stanju kako bi Vas instruktor mogao uputiti na stil joge koji je podoban za Vaše zdravstveno stanje ili korigovati plan vežbi u skladu sa vašim.
Koji stil joge je za mene?
U zavisnosti od zdravstvenog stanja, želje, cilja, trenutne kondicije i godina, budući praktikant joge može se nakon informisanja o vrstama joge koju nudi Tiki Yoga studio kao i konsultacije sa instruktorom odlučiti za jedan od ponuđenih stilova.
Možda je i najbolje da prisustvujete probnom času za onaj vid joge koji vam se čini kao adekvatan za vaše potrebe pre nego što definitivno odlučite da li Vam to prija ili ne.
Postoje različite vrste joge koje odgovaraju različitim starosnim grupama i nivoima mobilnosti pa se iz tog razloga treba bolje upoznati sa stilovima koji postoje, a zatim i odabrati onaj koji dogovara vašem senzibilitetu, željama i mogućnostima.
Da li mogu da vežbam jogu ako imam zdravstvene tegobe?
Ukoliko imate bilo kakve zdravstvene probleme, neophodno je pre početka joga prakse posavetovati se sa Vašim lekarom o tome da li je joga za Vas pogodna ili ne. Ukoliko je odgovor potvrdan, potrebno je takodje pre početka časa dodatno popričati i sa joga instruktorom i ukazati mu na Vaše zdravstvene probleme.
Da li mogu da se povredim na jogi?
Kao i na bilo kom drugom treningu, tako je i na joga času, potrebno vežbe raditi svesno, uz pažnju na svoje telo i u okviru svojih granica, bez preteranog naprezanja, kako bi se smanjila mogućnost bilo kakve povrede u toku treninga.
Ukoliko imate neke povrede od ranije u obavezi ste da PRE početka treninga prijavite to instruktoru, a najbolje pri prvoj konsultaciji kada se najavljujete da dolazite na čas. Neophodno je da poštujete lične granice i mogućnosti, kako bi se povrede sprečile i kako bi kroz telo mogli da otpustite ego-programe i dobili najviše od joga časa.
Da li je joga samo za fleksibilne osobe?
Ovo je jedna od predrasuda koja često prati joga praksu, zato što neke osobe posle dužeg vremena praktikovanja joga tehnike dobijaju veliku fleksibilnost tela i mogućnost da dovodu svoje telo u neobične pozicije.
Joga nije samo za fleksibilne osobe, baš naprotiv jogu mogu i rade osobe koje nemaju nikakvu fleksibilnost i spremne su to da promene.
Da li je joga bezbedna za trudnice?
Prenatalna joga se itekako preporučuje trudnicama i budućim mamama jer se pokazala kao veoma značajan korak ka boljem psiho-fizičkom stanju trudnice kao i razvoju ploda. Joga za trudnice je odlično rešenje da trudnica ostane vitalna, održi zdravo telo, otkloni anksioznost i pripremi se za porođaj. Neophodno je da se svaka trudnica konsultuje sa svojim lekarom pre nego što krene sa časovima joge tokom trudnoće.
Da li je joga samo za žene?
Ne, joga nije samo za žene. Joga kao specifična drevna veština ne poznaje razlike u polu, godinama ili rasi. Jogu su kroz vekove praktikovale žene, muškarci i deca. U skladu sa vašim zdravstvenim stanjem instruktor joge može preporučiti adekvatan stil joge koji će zadovoljiti Vaše potrebe i obezbediti željene rezultate.
Da li joga ima starosne granice?
U jogičkoj praksi nema starosnih granica. Sve dok ste voljni da se razvijate i unapređujete kvalitet svog života. Dokle god imate volju i disciplinovani ste joga Vas neće izneveriti.
Joga kao preventiva je dobar izbor jer uz joga praksu ostajete zdravi i vitalni, a Vaše telo stabilno i snažno. Treninzi za stariju populaciju su prilagođeni i čak deluju terapeutski na mnoge hronične tegobe. Stariji vežbači izvode joga poze lagano, nežno uz pažnju na ograničenja i mogućnosti svakog vežbača individualno.
Koliko dugo treba da vežbam da bih rešila neki problem?
- Praksa je pokazala da se telesni rezultati mogu primetiti u prvih mesec dana dok se psihološke promene počinju primećivati u prva tri meseca.
- Nakon šest meseci do godinu dana možemo svedočiti drastičnim promenama u stanju svesti, promeni starih navika, načinu razmišljanja, prepoznavanju i upoznavanju telesnih senzacija, bržem i efektnijem postizanju stanja relaksiranosti i smanjenju stresa, korigovanju telesne težine, oblikovanju tela i dr.
- Ukoliko ste posvećeni, dosledni i disciplinovani, rezultati Vas mogu iznenaditi. Ne zaboravite najvažnije – Svako od nas počinje sa potpuno različitih pozicija! A joga čas je tu da naučimo da svakoga dana sebi postavimo izazov – da narednog dana budemo makar malo bolji nego juče…
Zašto je joga dobra za decu?
Deci je veoma zanimljivo to što joga položaji koji se izvode nose naziv životinja, a samo izvođenje pomalo i podseća na položaj ili kretanje životinja u prirodi. Joga za decu predstavlja specifičan način izražavanja koji omogućava deci da budu svoja i slobodna.
Deca čas joge dožive na zabavan način, jer čas i jeste kreiran da bude zanimljiv jer se prati „impuls“ kojim deca komuniciraju, samim tim se stvara autentično, kreativno i inspirativno okruženje u kojem deca stiču veću sigurnost, samopouzdanje i više uživaju u vežbanju.
Joga za decu podrazumeva širok spektar metoda, tehnika i veština koja deca mogu primeniti kasnije u praksi. Ceo taj spektar čini celinu koja deci omogućava bolje okruženje u kojem će njihov pun potencijal doći do izražaja.
Da li se joga praksa kosi sa nekom religijom?
Joga je drevna indijska disciplina, koja je nastala pre više od 4000 godina. Joga nije religija i ne kosi se ni sa jednom drugom religijom kao takvom.
Cilj joge, kao istočnjačke filozofije života, je opuštanje tela i suočavanje sa podsvesnim obrascima uma i unapređenje kvaliteta života. Joga podstiče stanje harmoničnosti unutar sebe i sklada sa svojim okruženjem.
Da li mogu da vežbam jogu na poslu?
Korporativna joga (joga na poslu) kao praktična i korisna metoda se može svakodnevno koristiti za postizanje mentalnog i fizičkog zdravlja zaposlenih.
Specijalno dizajnirani programi vežbanja namenjeni su za razvoj timskog duha zaposlenih i podizanje njihove produktivnosti rada. Nakon umne iscrpljenosti, telesna i umna relaksacija doprinosi kreiranju podsticajne i zdrave sredine u kojoj zaposleni rade.
Vežbanje joge na poslu itekako je korisno pa se sve češće implementira u firmama i organizacijama.